Технології майбутнього доступні зараз

Технологічні новинки

Найновіші інформаційні новини в галузі технологій

15.08

Користувачі з форуму Reddit з’ясували, що в телефонах компанії Xiaomi міститься прихована можливість, про яку до цього самого моменту ніхто не знав. Справа в тому, що вбудований в дисплей сканер відбитків пальців може використовуватися в якості прихованої повністю непомітної камери, призначеної для стеження за людьми. Отримати доступ до такої можливості можна в прихованих системних настройках мобільних пристроїв бренду, а в даному конкретному випадку мова йде про Mi 9T. При включенні такої функції мікрокамера, встановлена ​​під дисплей, починає показувати те, що вона бачить. Роздільна здатність цієї самої фотокамери є вкрай низькою, тому розглянути щось неможливо.

Проте, сам факт наявності такої можливості означає, що телефони від даного виробника електроніки оснащені прихованою камерою, про наявність якої ніхто навіть і близько не знав. На думку експертів в області системної захисту, компанії Xiaomi слід усіма можливостями способами заблокувати подібну можливість на рівні операційної системи, щоб ніхто сторонній не зміг нею скористатися в своїх цілях. В іншому випадку виникає загроза безпеці користувачів, адже раз камера може показувати хоч щось, значить вона може використовуватися, наприклад, для розуміння того, користується телефоном хтось чи ні. Проблема полягає в самій прошивці, де немає захисту від несанкціоновано доступу до такої можливості.

Очевидно, що прихована камера є у всіх смартфонах Xiaomi, в які встановлено OLED-екран з вбудованим в нього сканером відбитків пальців. Компанія-виробник поки що ще не робила ніяких заяв із цього приводу, тому зараз не можна точно однозначно сказати, чи стане бренд виправляти такий недолік в системі захисту. Оскільки про таку приховану можливість телефонів китайської корпорації стало відомо лише зараз, дана опція гарантовано не використовувалася будь-якими хакерами, тому на цей самий рахунок можна не турбуватися, але в майбутньому ситуація може змінитися. Поки що невідомо, чи доступна аналогічна можливість на мобільних пристроях від інших компаній, які також випускають моделі зі схожим «залізом».
.
ideal.lviv.ua прошивка bios від ❶❾❾грн Ремонт ✔ ноутбуків