Повертаємо втрачену працездатність вашим пристроям

Як вибрати комп'ютер.

Інформація для тих, хто хоче купити комп'ютер, зібрати по комплектуючим для себе.

Ви вирішили купити комп'ютер для себе, але не знаєте з чого почати, з яких комплектуючих зібрати ПК, тоді ця стаття саме для вас! Розкажемо про все максимально стисло та докладно.

Вибір «правильних» комплектуючих до комп'ютера — головна задача при купівлі нового десктопа.

Всім давно відомо, що комп'ютер складається з:

Центральний процесор

Від його параметрів залежить як швидко буде оброблятися інформація в цілому.

В світі існує тільки два серьозних виробника процесорів для десктопів та ноутбуків — Intel та AMD. Обидва виробники мають хороші показники продуктивності.

Ціни на процесори Інтел завжди вищі ніж на AMD. Реклама - двигун торгівлі.

Порада: якщо Вам потрібно співвідношення ціна / якість - купуйте комп'ютер на базі процесора AMD. На момент написання статі процесори AMD Ryzen, більш технологічніші, коштують дешевше і в тестах обганяють Intel 8, 9, 10 серїї.

Важливу роль в продуктивності грає кількість ядер процесора. За допомою тестів визначено, що при переході від одного ядра до двох продуктивність в програмах зростає на 35%, з двох до трьох – 15% и до четвертого ядра - 35% і т.д. Хоча треба розглядати окремі аплікації, наприклад, суттевий ріст продуктивності в багатояденій системі спостерігається в програмах кодування відео, обробки 3D, антивірусних програмах. В іграх при переході з одного ядра на два продуктивність зростає на 60%. При додаванні третього ядра продуктивність зростає на 35%, четвертого – 20% і т.д.

Материнська плата

Від її характеристик залежить як швидко проходить обмін даними між всіма пристроями, які встановлені на ній: процесор, пам'ять, відеокарта, SSD M.2 і т.д.

Чим більше на материнській платі додаткових роз'ємів, швидший чипсет – набір мікросхем, на яких побудована логіка роботи, тим дорожче материнська плата комп'ютера. Хоча великої продуктивності від вибору метеринки не слід очікувати. Є одна ключова можливість дорожчих та топових чипсетів – можливість "розгону", підтримка більшого об'єму пам'яті та вищої частоти, одночасної роботи декількох відеокарт.

Порада: якщо Ви не збираєтесь займатися "розгоном", комп'ютер потрібен для дому - обирайте материнську плату з недорогих моделей.

Хороші надійні виробники, які ми рекомендуємо: MSI, ASUS, GIGABYTE .

Оперативна пам'ять

Об'єм, частота, надійний виробник – головні параметри, які потрібно враховувати при виборі.

Чим більший об'єм та вища частота (збільшення частоти в двічі дає приріст продуктивності на 40%), на якій працює пам'ять, тим швидше обробляється інформація в комп'ютері.

Для Windows 10 комфортно працювати, маючи 8Гб і вище. Хоча, наприклад, для програми Photoshop приріст продуктивності зростає більше ніж в двічі, маючи 16Гб та більше. Також великі об'єми пам'яті (більше ніж 32Gb) корисні для роботи з віртуальними машинами, такими як VMware та Oracle VM Virtual Box. У всіх інших випадках достатньо об'єму, який дорівнює 8Gb - 16Gb.

Не треба забувати про виробника, не обирайте самого дешевого, скупий платить двічі! Хороший виробник дає гарантію від 3 років.

Відеокарта

Пристій, який обробляє графіку на вашому ПК.

Якщо Ви не плануєте іграти в потужні 3D ігри, займатися 3D-обробкою (3D MAX, MAYA і т.д.), комп'ютер потрібен для роботи, то спокійно можете не купувати дискретну відеокарту. Вам буде достатньо і вбудованої в процесор графіки.

Якщо ж Ви плануєте використовувати потужну 3D графіку, то слід звертати увагу на графічний процесор, частоту, шину даних та об'єм пам'яті відеопристрою. Чим потужніший графічний процесор, тим якісніше та швидше буде відтворюватися графіка.

Для того, щоб око людини не бачило затримок при обробці, відеокарта комп'ютера має обробляти графіку не меньше ніж 30 кадрів в секунду.

Важливу роль грає тип пам'яті – DDR5 і вище значно продуктивніше за DDR3.

Важливим показником відеокарти є пропускна спроможність (розрядність шини даних - кількість даних, які можна передати за один такт) – особливо важливо, якщо Ви отримуєте зображення на великому екрані та в HD якості (роздільна здатність 1920 на 1080 пікселів і більше). В бюджетних відеокартах шина дорівнює 64 біт, середніх - 128 – 192 біта, потужних – 256 біт і більше.

Об'єм пам'яті відеокарти комп'ютера грає другорядну роль! Можна поставити 8Гб пам'яті на відеокарту з графічним процесором нижче середнього рівня і ефект буде мінімальний.

Не обирайте сумнівних виробників, які пропонують дешевше, наприклад, таких як NINJA. Потім пожалкуєте.

Asus, MSI, GIGABITE – хороші та надійні виробники.

В світі існує два виробника графічних чипсетів (процесорів), які потім встановлюються на плату(відеокарту) комп'ютера – nVidia GeForce та AMD Radeon (колишня ATI).

Порівнюйте моделі по ціні, продуктивності, споживанню (Вт) від цих виробників та обирайте найкращу для себе.

Не обирайте за принципом Nvidia краще за AMD або навпаки – це неправильний підхід. В інтернеті є ціла купа тестів та порівняльних таблиць будь-яких відеокарт.

Купити комп'ютер з правильно обраною відеокартою – гарантувати собі високу продуктивність в іграх на декілька років вперед.

Жорсткий диск (HDD)

Пристрій, де зберігається вся ваша інформація.

Основними показниками є швидкість обертів та кеш (буфер) вінчестера – використовується для тимчасового зберігання інформації читання, а також при вибірці. Іншими словами, якщо ви запустили програму, наприклад, Microsoft Office вдруге або втретє, то вона відкриється швидше ніж в перший раз. Чим більший кеш (128Мб), тим краще.

Другий важливий показник - швидкість обрертів шпінделя вінчестера – чим більше, тим краше. Як правило, це 5400 або 7200 об/хв.

Надійні виробники: WD, Seagate, Hitachi, Toshiba.

Існує цікавий парадокс — чим більша пам'ять, тим вона повільніша. Але з появою SSD цей парадокс спростовується.

Купити комп'ютер з надійним вінчестером – запорука надійної та стабільної роботи. Купити ПК з SSD – додати ще й в швидкодії.

SSD диски

Нове покоління дисків, які згодом витіснять HDD. Якщо Вам потрібна максимальна швидкодія - обирайте SSD як основний диск для встановлення операційної системи та програм, а HDD для зберігання важливої інформації. Працюють в рази швидше, ніж звичайні вінчестери, тому що не мають рухомої механіки. Більш докладніше про SSD диски тут

Пристрій для читання дисків

CD/DVD/Blu-ray - RW – цим все сказано. Читають та пишуть на диски DVD, CD.

По-трохи відмирають як колись дискети, так як на їх місце претендують flash-пристрої.

Вже зараз можна купити комп'ютер без DVD, так як "флешки" коштують копійки і систему вже давно можна встановити саме з флеш-пристрою значно швидше ніж з диска.

Існують ще приводи Blu-ray, але вони не популярні в силу своєї дорожнечі.

Перевірені виробники: LG, Samsung, Asus.

Корпус та блок живлення

В корпусі головне саме якість металу, з якого він зроблений. Чим дешевше корпус, тим гірше якість виконання.

Та якщо якістю виконання корпуса можна знехтувати в деяких випадках, то особливу увагу треба приділяти вибору блока живлення комп'ютера.

Якщо Ви купуєте комп'ютер не на один рік, то радимо звернути увагу на вибір блоку живлення з таких виробників як Asus, Chieftec, FSP, Zalman.

Від стабільної роботи блока живлення залежить вся робота комп'ютера.

Потужні відеокарта та процесор вимагають відповідного блока.

Треба прорахувати, яка максимальна потужність потрібна для стабільної роботи комп'ютера та обрати потрібний блок живлення з запасом міцності.


PS1. Додатково в середину комп'ютера можна доставляти будь-які комплектуючі, наприклад, тюнери та плати wifi, мережеві карти та плати відеозахвату і б.і.


Ps2. Надійність виробників, вказана нами в цій статті, взята з багаторчіного досвіду. Адже чим меньше товар попадає по гарантійним випадкам (дефектам) в сервісний центр, тим вища його якість.


Вдалих Вам покупок!