(032)23-7777-6
(098)38-0-5959
(066)56-0-5755
(073)13-111-05
Консультант online
технології майбутнього доступні зараз...

SSD диски: переваги та недоліки

ssd львів купитиОдне із самих популярних нововведень у світі комп'ютерного "заліза" - solid-state drive (SSD) твердотільні диски. Навіть самі повільні з них, як правило, читають і записують дані в рази швидше, ніж звичайні жорсткі диски HDD. Відбувається повільніше тільки процес видалення файлів.

Накопичувачі SSD складаються з контролера та мікросхем пам'яті, при цьому накопичувач не містить рухомих частин, на відміну від класичних вінчестерів.

Так як ціна на SSD стрімко падає, то достатньо швидко вони отримали широке застосування в настільних комп'ютерах та ноутбуках, і в найближчі роки витіснять класичні жорсткі диски HDD взагалі.

Останні дослідження показують, що ресурс роботи SSD від12 до 50 років. При таких результатах Ви скоріше купите новий диск з більшою ємністю, так як на старому банально не буде вистачати місця -:).

Переваги SSD

Швидкість

В декілька разів швидше запуск від включення до переходу в робочий стан, оскільки немає потреби в розкручуванні шпинделя, який є у HDD.

Випадковий доступ до даних є на порядок швидший ніж у HDD, так як не потрібно пересувати блок головок. Наслідок — швидкий запуск системи та програм.

Продуктивність SSD практично постійна й однакова по всьому об'єму зберігання даних. Подібне пояснюється постійним часом доступу пошуку й незначним впливом фрагментації на продуктивність.

На відміну від HDD, які не можуть повністю розкрити потенціал SATA ІІ - SATA ІІІ (3 - 6 Gb/s), швидкість SSD дисків саме обмежує саме цей інтерфейс. Тобто якби не обмеження у швидкісті запису 6Gb/s на SATA ІІІ, SSD могли б працювати ще швидше.

Тиша

Будь-який HDD-накопичувач при наявності навантаження на пластини, починає подавати ознаки життя у вигляді шуму й потріскувань, в деяких випадках цей шум просто жахливий, особливо в ночі для тих, хто любить тишу та спокій. SSD так робити не може, тому Ваш комп'ютер буде працювати на порядок тихіше.

Надійність та міцність

Висока механічна надійність - відсутність частин, що рухаються, повністю усуває ймовірність відмови через поломку механіки. SSD мають широкий діапазон робочих температур, включаючи дуже високі, при яких HDD просто не зміг би працювати. Для SSD не страшні перевантаження та вібрації.

Електроспоживання

Більш низьке електроспоживання (і отже, тепловиділення) для SSD невеликих обсягів.

Габарити

Відносно мала вага й розміри.

Недоліки SSD

До основного недоліку SSD дисків можна віднести раптову смерть контролера. При таких обставинах витягнути важливу приватну інформацію можливо тільки в сервісному центрі, так як накопичувач ніяк не бачиться комп'ютером ні в системі ні в BIOS. Добре, що це відбувається вкрай рідко.

Також до недоліків можна віднести "злітання" прошивки контроллера - SSD бачиться комп'ютером, але показує не правильний об'єм диску.

Більша уразливість до ряду негативних факторів:

  • раптове відключення електроспоживання
  • магнітні поля
  • статична електрика

Повільне стирання інформації, яке випливає з особливостей будови Flash-пам'яті, хоча при сьогоднішніх швидкостях це малопомітно.

Найкраща сумісність на сьогодні є тільки у Windows 7 і вище. З Windows XP виникає ряд проблем.

Висновок

SSD диски - досить цікава штука на сьогодні. Використовуючи невеликий за розміром SSD (120-240 Гб) для завантаження системи та програмного забезпечення в парі, наприклад, з вінчестером 500Гб -1000ГБ і більше ( сховище для частого запису/перезапису/стирання інформації ), можна досягти досить великого приросту в швидкодії.

Порада: використовуйте SSD суто для операційної системи та встановлення програм, ігор. Всю важливу інформацію (фото, відео, документи), бажано, як і раніше, зберігати на класичних HDD.