(032)23-7777-6
(098)38-0-5959
(066)56-0-5755
(073)13-111-05
Консультант online
технології майбутнього доступні зараз...

Антивірус для комп'ютера - що вибрати?

Головною проблемою кожного користувача в сьогоднішніх умовах інтернет-серфінгу є проблема захисту комп'ютера від вірусів, троянів, спливаючих вікон (PopUps).

Як захистити комп'ютер від шкідливих програм? Любий досвідчений користувач знає, що потрібен якісний брандмауер (Firewall) — програма для забезпечення безпеки вхідного/вихідного трафіку та антивірус — програма для знаходження шкідливих для комп'ютера програм.

З виходом Microsoft Windows 7 захист системи в цілому значно покращився. Потреба у пошуку якісного фаєрволу відпала сама собою, так як вбудований достатньо ефективний.

Користувачі помилково думають, що операційна система вже має захист і встановлювати антивірусну програму не має потреби. Це зовсім не так. Перше попадання на сумнівний сайт і після перезавантаження Ви можете побачити вікно, в я кому Вам запропонують заплатити гроші за відновлення доступу до вашої системи. Деякі наші клієнти навіть платили, при чому по декілька разів, а в результаті ні зникнення банера ні відновлення працездатності.

Тому основною задачею залишається знаходження якісного антивірусу, який би відповідав декільком основним критеріям, а саме:

  1. Наявність антивірусного моніторингу - веде постійний контроль над оперативною пам'яттю та документами й каталогами, з якими працює користувач. “Перевір сам себе” - необхідний модуль, що стежить за цілісністю програмного коду самого антивірусу. Цей компонент відповідає за якісну роботу програми й перешкоджає проникненню в неї вірусів. Антивірусна система повинна працювати не тільки самостійно, але й дозволяти людині запускати сканер будь-яких частин системи в будь-який час.
  2. Антивірус повинен стабільно працювати й не "завантажувати" систему (процесор, дисковий ввід/вивід, канал зв'язку). Якщо комп'ютер мало потужний, то “тяжкий” антивірус може навантажити систему так, що Вам прийдеться його виключати під час роботи, що веде за собою негативні наслідки. Швидкість — одна з головних критеріїв вибору.
  3. Постійне оновлення бази вірусів у програмі. Без серйозної антивірусної бази програма не дасть максимальних результатів, а значить ніяк не захистить ваш комп'ютер. Серйозні компанії забезпечують щоденне оновлення своїх антивірусів, оскільки самі віруси розмножуються з величезною швидкістю. Якщо ж виробник пропонує оновлення раз у тиждень або рідше, варто задуматися про надійність такого захисту.

В інтернеті можна знайти безліч антивірусних програм, основні, на які ми радимо звернути увагу:

  • Антивірус Касперского — достатньо непоганий антивірус, ловить 90% всіх відомих вірусів, але дуже вимогливий до системних ресурсів комп'ютера. Не рекомендуємо його встановлювати на “середні” та малопотужні комп'ютери.
  • Avast! Antivirus — це найкраший безкоштовний антивірус. Практично завжди в тестуваннях він займає перші місця в рейтингу. Не зовсім потужний сканер, але основна перевага антивіруса - це вміння ловити віруси до проникнення в комп'ютер і блокувати сайти з вірусами. Рекомендуємо його для використання. Цей антивірус в парі з DrWeb Cureit (час від часу сканувати цією утілітою комп'ютер) дасть Вам надійний захист.
  • ESET NOD32 — найбільш сильними сторонами є ефективний евристичний аналізатор і мінімальне споживання ресурсів системи, що особливо відзначають власники не дуже "швидких" комп'ютерів. До недоліків Eset Nod32 можна віднести недостатньо швидке реагування на нові загрози, мінімальна здатність до виявлення активних руткітів, ліквідацію наслідків активного зараження.
  • Security Essentials Microsoft — “молодий” безкоштовний антивірус, але заслуговує уваги. Зовсім не нагружає систему, відноситься до “середнячків”, знаходить 80% вірусів в запропонованих йому тестуваннях. Хороший інтерфейс — все інтуітивно та зрозуміло. Мінус антивіруса в тому, що бази оновлюються раз в тиждень. Звичайно, це антивірус не може скласти серйозну конкуренцію комерційним проектам, але захистити Ваш комп'ютер від стандартних загроз він може.
  • DrWeb - непогане виявлення загроз, надійний інтернет- захист, відмінне визначення схованих загроз. Як і Касперський має високе споживання ресурсів при повному скануванні, іноді блокуються абсолютно легальні сайти. З цим антивірусом можуть виникати “сині екрани смерті”. Більш кращою програмою цього виробника є DrWeb Cureit, яку ми можемо порадити для використання, коли Ви підозрюєте, що з комп'ютером щось “НЕ ТАК”. Вона безкоштовна і її можна скачати на офіційному сайті, пройшовши попередню реєстрацію.

Порада: ніколи не встановлюйте більше одного антивіруса на комп'ютер тому, що антивіруси будуть блокувати одне одного, що може призвести до значних втрат швидкодії системи в цілому, появи “синіх екранів” та перезавантаження.

Вибрати та купити антивірус, а також встановити його, Ви можете в нашому магазині.