Повертаємо втрачену працездатність вашим пристроям

Вибір антивірусу для комп'ютера

Переваги та недоліки відомих антивірусних програм

Головним болем кожного користувача в умовах постійного інтернет-серфінгу є проблема захисту комп'ютера від вірусів, троянів, банерів-вимагачів коштів, спливаючих вікон (PopUp).

Як захистити комп'ютер від шкідливих програм? Кожен досвідчений користувач знає, що потрібен якісний брандмауер (Firewall) — програма для забезпечення безпеки вхідного/вихідного трафіку та антивірус — програма для знаходження шкідливих для комп'ютера програм.

При появі Microsoft Windows 7 захист системи в цілому значно покращився. Потреба у пошуку якісного фаєрволу відпала сама собою, так як вбудований достатньо ефективний.

З виходом Windows 8, а згодом і Windows 10 антивірус Microsoft Defender вже вбудований в систему. Він забезпечує базовий захист в реальному часі, працює в фоновому режимі, містить брандмауер та базу вірусів в хмарі. Користуватися їм можна без встановлення додаткових сторонніх антивірусів. Microsoft постійно вдосконалює його, але ряд недоліків все ж у ньому присутні:

  • Батьківський контроль працює тільки з браузерами від Майкрософт.
  • Для інших браузерів (наприклад Chrome і Firefox) немає функцій захисту в інтернеті, встановлюються окремо.
  • Під час тестів, захист в реальному часі не зміг заблокувати кілька шкідливих програм.
  • Відсутній VPN і вбудований менеджер паролів.
  • Майкрософт недостатньо часто оновлює бази даних, що робить їх неактуальними.

Позитивним моментом є те, що при встановленні стороннього антивірусу, вбудований автоматично вимикається і не викликає конфліктів.

Якщо вам не подобається робота вбудованого антивірусу від Microsoft, ви завжди можете встановити той, який би відповідав декільком основним критеріям, а саме:

  1. Наявність антивірусного моніторингу - веде постійний контроль над оперативною пам'яттю та документами й каталогами, з якими працює користувач. “Перевір сам себе” - необхідний модуль, що стежить за цілісністю програмного коду самого антивірусу. Цей компонент відповідає за якісну роботу програми й перешкоджає проникненню в неї вірусів. Антивірусна система повинна працювати не тільки самостійно, але й дозволяти людині запускати сканер будь-яких частин системи в будь-який час.
  2. Антивірус повинен стабільно працювати й не "навантажувати" систему (процесор, дисковий ввід/вивід, канал зв'язку). Якщо комп'ютер малопотужний, то “тяжкий” антивірус може завантажити систему так, що Вам прийдеться його выдклчюати під час роботи, що веде за собою негативні наслідки. Швидкість — одна з головних критеріїв вибору.
  3. Постійне оновлення бази вірусів у програмі. Без серйозної антивірусної бази програма не дасть максимальних результатів, а відповідно ніяк не захистить ваш комп'ютер. Серйозні компанії забезпечують щоденне оновлення своїх антивірусів, оскільки самі віруси розмножуються з величезною швидкістю. Якщо ж виробник пропонує оновлення раз у тиждень або рідше, варто задуматися про надійність такого захисту.

В інтернеті можна знайти безліч антивірусних програм. Основні, на які ми радимо звернути увагу:

  • Avast! Antivirus — це найкраший безкоштовний антивірус. Практично завжди в тестуваннях він займає перші місця в рейтингу. Не зовсім потужний сканер, але основна перевага антивіруса - це вміння ловити віруси до проникнення в комп'ютер і блокувати сайти з вірусами. Рекомендуємо його для використання. Цей антивірус в парі з DrWeb Cureit (час від часу сканувати цією утілітою комп'ютер) дасть Вам надійний захист.
  • Антивірус Avira — достатньо непоганий антивірус, має величезний набір функцій навіть в безкоштовній версії (безкоштовний VPN, захист від фішингу, нульового дня і т.і.) Ловить 99% всіх відомих вірусів
  • ESET NOD32 — найбільш сильними сторонами є ефективний евристичний аналізатор і мінімальне споживання ресурсів системи, що особливо відзначають власники не дуже "швидких" комп'ютерів. До недоліків Eset Nod32 можна віднести недостатньо швидке реагування на нові загрози, мінімальна здатність до виявлення активних руткітів, ліквідацію наслідків активного зараження.
  • DrWeb - непогане виявлення загроз, надійний інтернет - захист, відмінне визначення схованих загроз. Як і Касперський має високе споживання ресурсів при повному скануванні, іноді блокуються абсолютно легальні сайти. З цим антивірусом можуть виникати “сині екрани смерті”. Більш кращою програмою цього виробника є DrWeb Cureit, яку ми можемо порадити для використання, коли Ви підозрюєте, що з комп'ютером щось “НЕ ТАК”. Вона безкоштовна і її можна скачати на офіційному сайті, пройшовши попередню реєстрацію.

Порада: ніколи не встановлюйте більше одного антивіруса на комп'ютер тому, що антивіруси будуть блокувати одне одного, що може призвести до значних втрат швидкодії системи в цілому, появи “синіх екранів” та перезавантаженнь.

Купити антивірус, а також встановити його, Ви можете в нашому магазині.