(032)23-7777-6
(098)38-0-5959
(066)56-0-5755
(073)13-111-05
Консультант online
технології майбутнього доступні зараз...

SSD диски: переваги та недоліки

ssd львів купитиОдне із самих популярних нововведень у світі комп'ютерного "заліза" - solid-state drive (SSD) твердотільні диски. Навіть самі повільні з них, як правило, читають і записують дані швидше, ніж звичайні жорсткі диски HDD, тому що SSD складаються з мікросхем пам'яті. Відбувається повільніше тільки процес видалення.

Накопичувачі SSD складаються з контролера й мікросхем пам'яті, при цьому накопичувач не містить частин, що рухаються, це одна з ключових переваг перед HDD.

Так як ціна на SSD стрімко падає, то достатньо швидко вони отримають широке застосування в настільних комп'ютерах і в найближчі роки витіснять старі жорсткі диски HDD.

Останні дослідження показують, що ресурс роботи SSD від12 до 50 років. При таких результатах Ви скоріше купите новий диск з більшою ємністю, так як на старому банально не буде вистачати місця -:).

Переваги SSD

Швидкість

В декілька разів швидше запуск від включення до переходу в робочий стан, оскільки не потрібна розкручування шпинделя, який є у HDD. Випадковий доступ до даних є на порядок швидший ніж у HDD, так як не потрібно пересувати блок головок. Наслідок — швидкий запуск системи та програм.

Продуктивність SSD практично постійна й однакова по всьому об'єму зберігання даних. Подібне пояснюється постійним часом доступу пошуку й незначним впливом фрагментації на продуктивність.

На відміну від HDD, які не можуть повністю розкрити потенціал SATA ІІ - SATA ІІІ (3 - 6 Gb/s) швидкість SSD дисків саме обмежує саме цей інтерфейс. Тобто якби не обмеження у швидкісті запису 6Gb/s на SATA ІІІ, SSD могли б працювати ще швидше.

Тиша

Будь-який HDD-накопичувач при наявності навантаження на пластини, починає подавати ознаки життя у вигляді шуму й потріскувань, в деяких випадках цей шум просто неможливий, особливо в ночі, для тих хто любить тишу та спокій. SSD так робити не може, тому Ваш комп'ютер буде працювати на порядок спокійніше.

Надійність та міцність

Висока механічна надійність - відсутність частин, що рухаються, повністю усуває ймовірність відмови через поломку механіки. SSD мають широкий діапазон робочих температур, включаючи дуже високі, при яких HDD просто не зміг би працювати. Для SSD не страшні перевантаження та вібрації.

Електроспоживання

Більш низьке електроспоживання (і отже, тепловиділення) для SSD невеликих обсягів.

Габарити

Відносно мала вага й розміри.

Недоліки SSD

Самий головний мінус на сьогоднішній день — ціна та об'єм. За 100 уо можна купити SSD об'ємом 60-80Гб. За ті самі гроші можна купити вінчестер ємністю 500Гб. Але так як ціна на твердотільні диски стрімко падає скоро вони будуть доступні широкому колу покупців.

Більша уразливість до ряду негативних факторів:

  • раптове відключення електроспоживання
  • магнітні поля
  • статична електрика

Повільне стирання інформації, яке випливає з особливостей будови Flash-пам'яті.

Найкраща сумісність на сьогодні є тільки у Windows 7. З Windows XP виникає ряд проблем.

Висновок

SSD диски - досить цікава штука на сьогодні. Використовуючи невеликий за розміром SSD (60-80 Гб) для завантаження системи та програмного забезпечення в парі, наприклад, з вінчестером 500Гб і більше ( сховище для частого запису/перезапису/стирання інформації ) можна досягти досить великого приросту в швидкодії.

Купити диски SSD Ви завжди можете у нас - магазин комп'ютерної техніки "Ідеал".