(032)23-7777-6
(098)38-0-5959
(066)56-0-5755
(073)13-111-05
Консультант online
технології майбутнього доступні зараз...

Купити комп'ютер чи ноутбук, придбати нетбук чи планшет?

Завдяки багаторічному досвіду, наша компанія пропонує Вам звернути увагу на те, який тип комп'ютера купити в сьогоднішніх умовах стрімкого прогресу. Багато наших клієнтів задає одне і те саме питання: " Що вибрати, ноутбук або стаціонарний комп'ютер, нетбук чи, можливо, планшет? " Коли Ви прочитаєте цю статтю до кінця, Ви будете знати, який зробити вибір.

вибрати та купити компютер

Купуючи високотехнологічний продукт, такий як комп'ютер, в першу чергу треба оцінити всі плюси та мінуси, поставити собі такі питання:

 1. Для чого він буде використовуватися?
 2. Чи відповідає функціональність ціні товару?
 3. Наскільки комп'ютер захищений гарантійним терміном?
 4. Наскільки надійний цей комп'ютер?
 5. Чи є можливість подальшої модернізації?

На простому прикладі, який ми зараз приведемо, можна прослідкувати весь процес вибору.

Припустимо Ви виділили на покупку з вашого бюджету 500 yo. На сьогоднішній день за ці гроші можливо купити планшет, і ноутбук, і стаціонарний комп'ютер. Тільки є одне важливе питання: "Що саме виходить за ці гроші?".

За 500 уо можна купити стаціонарний комп'ютер на базі 4-ядерного процесора AMD з хорошою відеокартою середнього рівня, 4 гігабайтами оперативної пам'яті та 500 гігабайтовим вінчестером. Плюс 19" монітор. Це для прикладу. За ці самі грощі ноутбук виходить, в кращому випадку, з самою простенькою дискретною відеокартою та максимум двохядерним процесором-"середнячком".

Особлива увага має приділятися батареї ноутбука. Якщо Ви вирішили придбати ноутбук, то зверніть увагу на те, що батарея у дешевої та середньої цінової категорії ноутбуків є малої ємності, виробники економлять саме на цій частині. Ваш ноутбук буде тримати максимум півтори-дві години. За цей час не завжди можливо фільм встигнути подивитися. Через рік-два прийдеться замінити її взагалі, а ціна оригінальної варіюється від 100 уо до 160 уо.

У найдешевших ноутбуках виробники, щоб максимально знизити ціну, встановлюють процесори, які мали би працювати тільки на нетбуках. Вбудовані в них відеопроцесори добре себе показують на екранах 7"-10", але не на 15"-17". Згідно тестів, продуктивність падає рівно в два рази. Витратити 400-500 уо, отримати процесор з частотою 1,3Hhz і бачити як "тормозить" будь-яка програма, особливо, якщо Ви встановите антивірус Касперського?

Тому порада - при купівлі ноутбука не вибирайте самий дешевий, краще заплатити на 100 - 200 уо більше, але отримати робочий та якісний пристрій з нормальними комплектуючими.

Якщо Ви збираєтесь використовувати комп'ютер для ігор або для роботи з складною 3D графікою, то, безперечно, обирати треба тільки стаціонарний комп'ютер, тому що потужна відеокарта може бути тільки в ньому, так як остання (якщо вона потужна) споживає при повному навантаженні N-потужність, вимагає хорошого охолодження та значно більшого місця, ніж відеокарти ноутбука. Найкраща відеокарта ноутбука ­ це тільки "середнячок" для стаціонарного десктопа. Поки що потужні ігри на нетбуках та планшетах - міф. Оптимізована графіка, особливо під планшети - правда.

За статистикою планшети використовують більше всього ділові люди для проглядання пошти та новин, роботи в інтернеті; студенти та школяри - для соціальних мереж та навчання. Рідше планшети використовують для ігор та проглядання фільмів.

Якщо вибирати між нетбуком та планшетом, то по фунціональності краще купити нетбук. По-перше, він може працювати на операційних системах Windows XP або Windows 7 та 8, що дозволяє встановлювати будь-які програми, які написані під ці платформи. Планшети, переважно, працюють на системі Android, а це означає, що, наприклад, Photoshop там не запуститься. По-друге, не треба забувати, що у нетбука як і у ноутбука є клавіатура - друкувати текст на планшеті буде незручно. Те саме стосується ігор. Зараз на нетбуках, особливо з процесорами AMD та вбудовані в ці процесори непогані відеокарти, все ж таки можна запустити більш-менш нормальну ДЛЯ НЕТБУКА 3D-графіку. 3D графіка на планшетах поки що не дотягує навіть до рівня Sony PlayStation. А як відомо, у Sony PlayStation 3 стоїть графічний процесор nVidia RSX, в якому взято за основу чіп nVidia 7800, який був випущений ще в 2005 році!

Але якщо Ви обрали для покупки планшет, то можете звернути увагу на планшети-трансформери, які продаються в нашому магазині, наприклад, ASUS Transformer(або щось подібне) - коли треба він є нетбуком, коли треба - планшетом. Також можна просто придбати бездротову клавіатуру. Це самий ідеальний варіант. Взагалі про вибір планшета читайте тут.

Ігровий ноутбук? Так, є ігрові ноутбуки, навіть можна купити їх за більш-менш пристойною ціною, є тільки одне "але" ­ відеокарти ноутбука в любому випадку значно слабщі за їхніх стаціонарних конкурентів. А враховуючи те, що ціновий діапазон таких ноутбуків, де відеокарти є вище середнього рівня, значно вищій за 500 yo, то витратити 500 доларів на пристрій з слабкою дискретною або, взагалі, вбудованою відеокартою (має слабкий графічний процесор, забирає частину оперативної пам'яті комп'ютера тому, що своєї немає) просто недоцільно. Грати на 15'' екрані, коли мінімум собі можна дозволити купити монітор 19''?

Навіть якщо Ви знайшли ноутбук з відеокартою, яка підходить для ігор, які Вам подобаються, Ви не можете змінити всі інші комплектуючі, які пропонує Вам виробник ноутбука. Як правило, якщо в портативному комп'ютері - ноутбуці стоїть потужна відеокарта, то і все інше достатньо потужне, що тягне за собою не малі гроші. Але з досвіду можна сказати, що в іграх основну роль відіграє відеокарта в першу чергу, а не надпотужній процесор. Яким би потужним не був процесор, якщо відеокарта посередня, графіка буде все одно "підторможувати".

Якщо комп'ютер буде використовуватись для складних математичних обчислень, рендерінгу, обробки відео, Вам потрібно звернути увагу як раз на основну частину - процесор. Чим потужніший процесор, тим швидше обробляється будь-яка інформація. Тут може підійти як ноутбук, так і стаціонарний комп'ютер, різниця буде в ціні, так як мобільні комплектуючі коштують дорожче, а це означає, що ноутбук завжди коштує дорожче ніж десктоп(стаціонарний пк).

Якщо комп'ютер буде використовуватись як мультимедійний центр − фільми, робота з документами, музика, нескладна 3D-графіка, Ви спокійно можете обирати всі чотири типи. Різниця в зручності та потребі кожного.

Підсумовуючи цю частину, можна сказати таке: функціональність стаціонарного десктопа пропорційна його вартості. Купуючи портативний комп'ютер, Ви в першу чергу платите за його мобільність − це ключова перевага цього пристрою. Якщо Ви не плануєте використовувати комп'ютер за межами дома, рекомендуємо купувати стаціонарний.

Досить важливим є питання гарантії. При купівлі стаціонарного комп'ютера Ви маєте можливість вибрати комплектуючі, які мають 2-3, а то і більше років гарантійного терміну. Тобто є можливість купити комп'ютер з 3-ох річною гарантією. Портативні комп'ютери, переважно, мають 1 рік гарантії. Враховуючи те, що техніка, а особливо високотехнологічна, має недолік час від часу виходити з ладу, бажано подумати перед покупкою, якого виробника обрати. Вибирати краще відомі бренди, нехай вони дорожче за своїх конкурентів, але Ви платите за надійність. Купуючи комплектуючі чи мобільний комп'ютер від посереднього виробника дешевше, врешті-решт можна отримати велике незадоволення, і це ще м'яко кажучи.

Якщо гарантією на стаціонарний комп'ютер Ви захищені значно більше, та і ламаються стаціонарні значно менше, то окрему увагу треба приділити післягарантійному ремонту портативних комп'ютерів. Простий приклад: післягарантійний ремонт материнської плати ноутбука може обійтися Вам в півціни того самого ноутбука, який Ви купили всього рік тому, не говорячи вже про те, що взагалі є можливість залишитися без нього, бо такі комплектуючі специфічні і можуть не продаватися окремо. Тому радимо при виборі портативних комп'ютерів особливу увагу приділяти виробнику − HP, Asus, Dell, MSI, SONY ну і, звичайно, Apple − достатньо якісне, надійне виробництво.

Ну і останнє питання − питання модернізації.

Нетбуки та планшети модернізувати неможливо і зрозуміло чому. Та це їм і не потрібно. Можливість модернізації ноутбуків є, але, враховуючи те, що комплектуючі до них в край рідко продаються (купити окремо процесор або відеокарту практично неможливо), можна сказати, що можливість оновлення ноутбука мізерно мала. Єдине, що можливо оновити − замінити вінчестер меншого об'єму на більший та доставити оперативну пам'ять, що так само досить непогано додасть Вашому комп'ютеру швидкості, але це є другорядна швидкість.

Інша ситуація у стаціонарних комп'ютерах. Будь-які комплектуючі можна замінити або доставити в будь-який час. Все розроблено згідно чітких стандартів. Інша справа коли робити модернізацію. Адже якщо Ви вирішили оновити серце комп'ютера − процесор через 4 роки після покупки, це може бути значно складніше, якщо Ви б вирішили це зробити на 2 роки раніше. Технології не стоять на місці і через 4 роки будуть вже зовсім інші, значно потужніші платформи, які просто можуть фізично не підійти під Ваше обладнання. Та навіть якщо фізично підійдуть, то це ще не гарантує те, що вони будуть сумісні і можуть працювати в парі. Переважно з відеокартами, оперативною пам'ятю, вінчестерами, оптичними приводами такої проблеми не має.

Підсумовуючи все вище сказане, можна зробити висновок про переваги та недоліки, умовно розділивши комп'ютери на два типи: стаціонарні (десктопи) та портативні(планшети, нетбуки, ноутбуки).

Переваги стаціонарних комп'ютерів:

 • можливість модернізації будь-якої складової
 • можливість вибору якісного монітору
 • великий гарантійний термін
 • дешевші ніж мобільні пристрої
 • потужніші ніж мобільні пристрої

Переваги мобільних комп'ютерів:

 • малогабаритний бізнес-стиль
 • легкі
 • переносні
 • не потребують додаткового місця
 • достатньо функціональні

Недоліки стаціонарних комп'ютерів:

 • потребують окремого робочого місця

Недоліки мобільних комп'ютерів:

 • можливість модернізації майже відсутня
 • неможливість вибору якості екрану
 • розмір екрану планшета максимум 10-12 дюймів
 • дорогий ремонт
 • малий термін гарантії
15.02.2012